Ismét volt minek örülni hegyifutó világversenyen, jelen esetben az U18-as világbajnokságon: Mireider Gergő a nyolcadik helyen végzett az olaszországi Gagliano del Capo városában!
Ez volt a legjobb egyéni helyezésünk, míg csapatban kilencedikekként rangsorolták fiainkat, miután Erdődi Péter a 32., Küronya Rudolf a 43., Fehér Máté az 52. pozícióban ért célba. ![]()
A lányoknál Juhász Dorottya 28., Sandl Viktória 49., Sandl Boglárka 58., a csapat pedig 15. lett – persze ezt csak leírni ilyen egyszerű, valójában rengeteg edzés, munka van minden ilyen teljesítmény mögött. ![]()
„Előzetesen Mireider Gergőtől tizedik-tizenötödik helyezésben bíztunk a kamniki hegyi Eb U20-as korosztályában elért tizenkilencedik helyezése után. Gergő igazolta, sőt még felül is múlta a várakozásainkat, fantasztikusan futott! A csapat tisztességgel helytállt ebben a sűrű mezőnyben egy technikás, lépcsőkkel, sziklákkal tarkított pályán: a fiúk kilencedik helyezése is megsüvegelendő. Náluk egyébként egyéniben amerikai, a lányoknál angol győzelemnek tapsolhattunk. Gratulálunk mindenkinek! Köszönjük a kluboknak, az edzőknek, valamint a három kísérőnek, Györkös Virágnak, Iván Leventének és Tóth Csabának is a munkát” – értékelt Berendi Antal, a MASZ hegyi- és terepfutó bizottságának elnöke és mindenese.
