Sági Józsi 3. a Masters Hegyifutó Világbajnokságon

Szeptember 2-án került megrendezésre immáron 17. alkalommal a WMRA/WMA Masters Hegyifutó Világbajnokság, helyszín ezúttal a szlovákiai Prsuké városa volt.

Korosztályonként  indították a futamokat, félórás bontásokban. A táv 9.6 km és +500 méter, -100 méter várt a versenyzőkre. Több mint 500 induló vágott neki a hegynek, ami jelzi a létjogosultságát a masters versenynek.

Mi magyarok is szép számmal képviseltük az országunkat.

Közülünk is Sági Józsi ért el kiemelkedő eredményt: M45-ös korosztályban végig a harmadik helyen futva állhatott fel a dobogóra!

Eddigi legjobbja egy szép ötödik hely volt korábban, így a dobogó harmadik foka már “kijárt” Józsinak. Idén a hegyifutó országos bajnokságon is harmadik, valamint résztvevő a hegyifutó Európa-bajnokságon Szlovéniában.