Megjártuk Argentínát – jövőre a Kanári-szigeteken lesz a VB

2019. november 15-16-án került megrendezésre az argentínai Villa La Angostura városában a normál (Classic) és a long hegyifutó világbajnokság, ahova 10 fővel utaztunk el Chilén keresztül. Egy hétvégén-egy helyszínen zajlott a két világbajnokság.

Párizsból 13 órás repülőút, majd utána bérelt autókkal kb. 1000 km-t  utaztunk  a vb helyszínére.

Párizsi átszállás:

Versenyen tisztes helytállás volt a cél, amit maradéktalanul be is tartottak a versenyzők.

Kemény vonalvezetésű volt a pálya: a felnőtt nőknek, férfiaknak 14 km és +-750 méter szint, kanyargós, technikás pályán, vulkáni hamu borította turistaösvényen és két helyen patakátkeléssel is meg kellett birkózniuk a versenyzőknek.

Junior leányoknak 7.6 km; +393m / -475m: Csiszár Vivien okos taktikával elcsípett egy szép 25. helyet. Világbajnok: MATTEVI Angela (ITA)

Felnőtt férfiakat Khoór Bence képviselte, aki  egy nagyon erős mezőnyben lett 67.

Világbajnok Joe Gray (USA), aki 2016 után ismételt:

Balról jobbra: Khoór Bence-Johnatan Wyatt (WMRA elnök)-Jómagam-Gulyás János és Ménes Anita

Felnőtt nőknél már ki tudtunk állítani csapatot is Zákányi Panna (42.hely)-Zólyomi Kinga (47.hely)-Behan Anikó (50.hely) csapatban: 13. hely. Győztes: MURPHY Grayson (USA)

Hosszútávú VB-n másnap egy maraton várt a mezőnyre  41.5 km; +2184m / -2184 m brutális szinttel, 2000m felett is kellett futni, ráadásul hóban is.

Balról: Kiss László (85.hely)-Zsigmod Előd (73.hely)-Ménes Anita (59.hely)-Gulyás János (86.hely)

Csapatban 18.hely.

Győztes  az uraknál WALMSLEY Jim (USA), míg a hölgyeknél a román SIMION Cristina állhatott a dobogó tetejére.