Ózdi Hegyifutó Diákverseny

Jó időjárási körülmények között, nagyszerű hangulatban került megrendezésre ismét a hegyifutó diákok versenye Ózdon. A rendezést most az Ózdi Teknőc Futó Club és a Bolyky Tamás Ált. Iskola Diáksport Köre oldotta meg. A szokásos 1 km-es körön 5 korcsoportból kerültek ki a hegyifutó bajnokok. A terep nem volt egyszerű, mert köves, füves egyenetlen talajon és persze emelkedőn és lejtőn is haladt a nyomvonal. Még egy kis patakon is át kellett jutni a fiataloknak. Ezt korosztályonként és nemenként különböző távokon kellett megtenni. Az indulók száma közel 100 fő volt, ami elég jónak mondható, annak ellenére is, hogy ezúttal a középiskolások távja nem volt válogató verseny a Youth Cup-ra. Az ózdi gyerekek voltak természetesen többségben, de érkeztek futó Egerből, Galyatetőről és még Szögligetről, Vácról is. Az 1-3 helyezettek érem és oklevél, az 4-6 helyezettek oklevél díjazásban részesültek. A táv teljesítése után a gyerekek édességet és baseball sapkát vehettek át az Ózdi Teknőc Futó Club jóvoltából. Az iskolai összetett pontversenyt az általános iskoláknál az ózdi Bolyky Tamás Általános Iskola nyerte, a középiskoláknál a putnoki Gomba Levente Gimnázium. Minden résztvevőnek gratulálunk!

Egy másik beszámoló a versenyről: OZD.HU

A verseny eredménylistáját ITT tekinthetitek meg!

(Fotók: Ózdi Teknőc Futóklub)