A második “félidő” jön a multiNavigator Hegyifutó Kupasorozatban

Túlléptünk a 12 fordulós multiNavigator Hegyifutó Kupasorozat 2018-as idényének hetedik futamán. A Kupa eddig is számos izgalmas versenyeket hozott és még hátra van egy OB és két új, debütáló futam is. A versenysorozat a 2018-as évében úgy néz ki, most senki nem lehet biztos a dolgában, ebben az esztendőben, nincsenek sem az abszolút versenyben, sem a korosztályos küzdelmekben nagy ellépők, így a pontvadászat teljesen nyitott és fordulékony. A 2018. november 11-én Várgesztesen záruló Kupasorozatban, még rengetek egyéni összecsapás lesz és lehetséges, hogy csak a zárónapon lesz döntés a legtöbb érmes és győztes pozícióval kapcsolatban. A június 10-én Salgótarjánban lezajlott hetedik futam után a következő pontállás alakult ki a versenyzők között, melyet az alábbi körképben szeretnénk bemutatni:

Illedelmesen a női pontvadászattal kezdjük. A Veterán nőknél két versenyző, aki három vagy több versenyen szerzett pontot és amivel értékelhetővé válik. A vezető pozícióban ebben a korosztályban Kelő Sára tartózkodik 425 ponttal, melyet öt versenyből teljesített, mögötte szorosan a nyomában Berényi Ildikó következik 300 ponttal, ő ezt a mennyiséget három verseny alatt abszolválta. További öt futó áll ebben a kategóriában két pontozott versennyel.

A nők Senior kategóriájában négy értékelhető futó osztozkodik a helyezéseken. A negyedik helyen jelen pillanatban Varga Juliska áll 206 ponttal (3), míg a dobogó legalsó fokára Valkó Veronika állhat fel öt versenyen 378 gyűjtött ponttal. Zólyomi Kinga, aki 2016-ban nyerte meg az abszolút versenyt az ezüstöt pozícióban áll 425 ponttal (4), míg jelenleg a kategória győztes helyén az abszolút versenyben címvédő Behan Anikó áll, öt versenyen 465 pontot szerezve magának. További négy hegyifutó belépés egy versenytől függ.

A Felnőtt nők korosztályában szintén négy hegyifutó atlétanő viaskodik egyenlőre a dobogóért. Ebben a versenyben negyedik helyen áll 155 ponttal (3) Tóth Csilla, Horváth Anikót nyomában, aki 250 pontot (3) szerzett eddig. A második helyen a 2016-ban és 2017-ben is abszolút második Horváth Tímea áll 305 szerzett ponttal, három versenyen teljesítve. A kategóriát az ifjú Fekete Zsófia vezeti, aki 380 ponttal áll öt versenyen gyűjtögetve. Tíz futó van már csak egy kis lépésre, hogy a helyezésekért küzdhessen.

A nők U20-as korosztályában egyenlőre értékelhető versenyző nincsen és csak egy futó rendelkezi olyan pozícióval, aki egy versenyre van a belépéstől. Bízunk benne, hogy ez az év végéig változni fog.

Az abszolút versenyben, melyben a kategóriákban is versenyben lévő tíz futó osztja el a helyezéseket a mezőnyben. Ebben a pontvadászatban Varga Juliska a tizedik (62/3), Tóth Csilla a kilencedik (71/3), Kelő Sára a nyolcadik (90/5), Berényi Ildikó a hetedik (105/3). A hatodik már díjazott helyen Valkó Veronika (180/5) áll, aki az elmúlt két évben abszolút harmadik lett, ötödik helyen van Horváth Anikó (227/3), a negyedik helyen áll Horváth Tímea (295/3), a bronzérmes pozícióban Zólyomi Kinga (305/4), a dobogó második fokán Fekete Zsófia (333/5), míg az aranyérmes első helyen Behan Anikó (394/5) áll. 18 atléta egy következő versennyel beléphet a helyezettek mezőnyébe.

A férfiak Veterán korosztályában négy hegyifutó értékelhető helyezéssel. A kategóriát jelen állás szerint Lohn Miklós vezeti a maga 372 pontjával, melyet öt versenyen szerzett meg, mögötte szorosan az ezüstérmes pozícióban Földvári Zoltán ’65 áll 280 ponttal három verseny után, míg a dobogó legalsó fokán Szabó Sándor ’66 tartózkodik 225 ponttal és szintén három versennyel. A negyedik Varga Ervin Mihály (126/3), az ötödik Richter Ferenc (119/3), a hatodik Berezvai Ferenc (63/3). A hetedik forduló után 15 futó áll belépés előtt.

A Senior férfiaknál már hat futó verseng a jobb pozíciókért, ahol hatodik Dede Gyula (28/3), ötödik helyen áll Kelemen László (179/5), míg a negyedik helyen a MASZ / Hegyi- és Terepfutó Bizottságának elnöke Gerlei Tamás áll 225 gyűjtött ponttal, melyet három versenyen teljesített. Bronzérmes pozícióban Varga József (302/3) áll, aki tavaly az abszolút második helyen végzett a Kupasorozatban. A dobogó második fokán Kiss László áll jelenleg 354 ponttal, melyet öt versenyen szerzett meg, míg jelenleg a vezető helyen Beda Szabolcs van, aki 367 pontot szerzett négy versenyen. Itt is népes a belépés előtt állok mezőnye, ahol 11 futó tartózkodik.

A férfiak Felnőtt korosztályában hat futó szerzett pontot három vagy annál több versenyen. Ebben a kategóriában hetedik Bognár Zsolt (116/3), hatodik Varga Tamás Ervin (194/4), míg az ötödik helyen Gerlei Máté (200/3) áll. A dobogótól csak egy kicsivel van elmaradva Józsa Bence (238/3), a bronzérmes pozícióban Szabó Sándor ’93 (254/3) van. A második helyen a tavalyi abszolút győztes Pelsőczy Attila (356/5) tartózkodik, akit megelőz Bíró Károly Róbert (375/6). 13 versenyző áll úgy, hogy egy újabb pont szerzéssel beléphet a helyezettek közé.

A férfiak U20-as kategóriájában az egyetlen értékelhető versenyző Illich Gerhard, aki hat versenyen szerzett 440 pontot, míg a második helyen Buda Erik áll (270/3). Ebben a korosztályban további három esélyes belépő várható a következő fordulóban.

Az abszolút versenyben kettővel több futó van versenyben, mint a nőknél, tehát pontosan 12. Ebben a pontvadászatban Varga Tamás Ervin a tizenkettedik (116/4), Gerlei Tamás a tizenegyedik (139/3), Illich Gerhard a tizedik (144/5), Gerlei Máté a kilencedik (145/3), Kiss László a nyolcadik (150/5) és Buda Erik a hetedik (177/3). A hatodik már díjazott helyen Varga József (216/3) áll, ötödik helyen áll Józsa Bence (232/3), a negyedik pozícióban tartózkodik Szabó Sándor ’93 (254/3), a bronzérmes pozícióban Beda Szabolcs (279/4), a dobogó második fokán Bíró Károly Róbert (289/6), aki a Kupasorozat koordinátora, míg az aranyérmes első helyen Pelsőczy Attila (339/5) áll. 18 atléta egy következő versennyel beléphet a helyezettek mezőnyébe.

2018. július 21. – Parádfürdő-Kékestető OB versenykiírás ITT

2018. augusztus 11. – Bükk Kapu Trail versenykiírás ITT

2018. szeptember 08. – III. Sümeg Trail versenykiírás ITT

A multiNavigator Hegyifutó Kupasorozat 2018 részletes versenykiírását ITT éred el.

A Kupasorozatban való eddigi sikeres szerepléshez gratulál és a további eredményes versenyzéshez sok sikert kíván a MASZ / Hegyi- és Terepfutó Bizottsága!