V. Pilis Vertikal

2017. március 11-én került megrendezésre a multiNavigator Hegyifutó Kupasorozat harmadik állomása Pilisszántón. A futókat a hagyományos 6.5 km-es uphill távon szerezhettek pontokat a Kupában. Tavaszias időjárás és egy erősen sáros pálya várt a versenyzőkre, ahol a Pilis hegy csúcsára kellett felfutniuk, melyet a benevettek többségének sikerült is. A versenyen több, mint 150 induló állt rajthoz. A versenyt a Kupa címvédője és a pilisszentkereszti futam győztesének Pelsőczy Attilának sikerült megnyernie, a helyi kiválóság Varga József és csapattársa Szabó Sándor előtt. A verseny különlegessége volt, hogy a versenyzők nem tömegrajttal rajtoltak el, hanem a futókat 10 másodpercenként indították útnak a hegy meghódítására. A nőknél a győzelmet Barcza Rózsa szerezte meg Janek Noémi és Dohány Rita előtt. A verseny részletes eredménylistáját ITT tekinthetitek meg.

A Kupasorozat harmadik állomása a Pusztavámon kerül megrendezésre 2017. március 19-én. Az esemény versenykiírását ITT találjátok meg.

multiNavigator Hegyifutó Kupasorozat versenykiírását ITT olvashatjátok el.

A kupasorozat további versenyeire jó felkészülést kíván a MASZ / Hegyi- és Terepfutó Bizottsága!